Defne Elektronik Ankara'nın Her Bölgesinde Hizmet Vermeye Devam Ediyoruz ! Uydu Servisi Uydu Tamiri Tv Tamiri Dijitsu Servisi 7/24 İletişime Geçebilirsiniz

0312 380 8081

0505 404 2497

  • Adnan Menderes Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi 39/b Keçiören / Ankara
  • 0 (312) 380-8081
  • Bize Yaz
Ankara Uydu Çanak Arıza Servisi - Defne Elektronik Keçiören Uydu Servisi Tv Tamiri Led Tv Panel Tamiri

Ankara Uydu Çanak Arıza Servisi

Ankara Uydu Çanak Arıza Servisi

Ankara’da Defne Elektronik Olarak başta Keçiören bölgesi olmak üzere, bir çok ilçe ve semte hizmet vermekteyiz. Uydu sistemleri sektöründe tanınmış bir alt yapıya sahibiz. Çalışanlarımız tamamen uzman kadrodan oluşmaktadır. Profesyonel olarak, her türlü uydu servisi ve çanak anten kurulumu işleriniz de tam donanımlı teknik servis araçlarımız ile siz Ankara halkına hizmet vermekten onur duyarız.

Uydu ve Çanak Anten Hizmetleri

Merkezi Uydu Sistemleri
Günümüzde merkezi uydu sistemleri ; Site, apartman, otel, kampüs gibi çok sayıda kullanıcının bulunduğu yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Her kullanıcı için ayrı bir anten ve receiver maliyetine katlanmak yerine, gelen yayınları merkezi bir birimde toplayıp, kullanıcılara sunmak çok daha ekonomik olmaktadır. Merkezi uydu sistemleri Headent ve Receiver ‘lı sistem olarak 2 ana başlık altında toplanabilir.

Merkezi uydu sistemleri
Bu sistemlerde, kullanıcıların bulunduğu yerde herhangi bir receiver yoktur. Uydu sinyalleri merkezde toplanır ve izlettirilmek istenen kanal sayısı kadar receiver bu birimde tutulur. Merkezden kullanıcıların olduğu yerlere kablo çekilir ve televizyon kanalları üzerine atamaları yapılır. Bu şekilde daha ekonomik bir şekilde kullanıcılara hizmet verilmiş olur. İzlenebilecek kanal sayısı merkezi sistem tarafından sınırlandırılmıştır. Kurulum sırasında hangi kanalların izleneceğine karar verilir. Kanallar televizyon üzerinden değiştirilir.

Merkezi Uydu Sistemleri Receiver’lı sistem
Burada da amaç; toplu yaşam alanlarında çanak anten kirliliğini ve maliyetlerini azaltmaktır. 16 daireli bir apartmanda olduğunuzu varsayalım. Her bir daire uydu yayınlarını izlemek için 1 adet çanak antene ihtiyaç duyacaktır. Bu durumda apartmanınızın çatısında, yan duvarlarda, bahçede 16 adet çanak olacaktır. Ayrıca bu çanak antenlerden dairelere kablo çekilmesi gerekecek ve merkezi bir sistem olmadığı için her taraftan kablolar sarkacaktır. Bu anlattıklarım işin görüntü kirliliği boyutu. Ekonomik açıdan bakmak gerekirse; tüm apartman sakinleri olarak ortak tek bir anten (-izlenmek istenen uydu sayısına göre çanak anten sayısıda artacaktır- en fazla 2 -) maliyetine katlanılacak. Ayrıca Anten, LNB ve diğer dışbirim elemanlarda bir arıza oluştuğunda servis maliyetleride 16’ya bölünecektir.
Merkezi uydu sistemleri yararlarıSite, Bina, Kampüs gibi alanlarda çatıdaki ve duvarlardaki görüntü kirliliğini ortadan kaldırır.Kablo kirliliğini ortadan kaldırır.
Bakım onarım masrafları kullanıcılar arasında bölünür.Kurulum maliyetleri düşer.Headent(-aslında headend ama piyasada kullanımı ile yazıyorum) ve receiverlı sistem başlıkları altında merkezi uydu sistemleri hakkında daha fazla bilgi yayınlanacaktır.

Keçiören Uydu Kurulumu

•             Keçiören uydu anten servisi

•            Keçiören uydu kurulumu

•            Keçiören çanak anten montaj

•             Keçiören uydu servisi

•             Keçiören uyducu

•             Keçiören uydu montaj

•             Keçiören uydu arıza

•             Keçiören uydu montajı

•             Keçiören uyducular